Представник фонду «Ренесанс», регіонального партнеру Міжнародного фестивалю документального кіно про права людини Docudays UA (www.docudays.org.ua), прийняла участь у заходах та переглядах фільмів фестивалю, який відбувається у Києві з 20 по 27 березня у Будинку кіно (вул. Саксаганського, 6).
У фестивалі беруть участь всесвітньо відомі режисери, сценаристи, правозахисники.
Головна тема цьогорічного фестивалю – “Пропаганда”.
Цього року увага всіх українців прикута до війни на Сході, яку називають гібридною, бо розв’язана вона задовго до пострілів – у першу чергу, зброєю медіа, зброєю пропаганди. У графічному образі фестивалю поєднані два символи цієї війни: танк, із дула якого виривається промінь світла, як із кінопроектора.
Окрім цікавої кінопрограми, підготовані інші важливі для захисту прав людини в Україні заходи. Зокрема під час фестивалю відбуваються:
- Презентація мережі кіноклубів медіа-просвіти з прав людини Docudaus UA та онлайн Центру DOCU/Club, організатор – Міжнародний фестиваль документального кіно про права людини Docudaus UA;
- Тренінг “Як навчитися розрізняти фальшиві новини”, організатор - проект “СтопФейк”;
- Тренінг “Організація та проведення публічних правозахисних акцій” із практичних навичок організації публічних акцій, організатор Amnesty International;
- Тренінг “Ефективний захист від свавілля правоохоронців”, організатори адвокатське об’єднання “Юскутум”, навчатимуть, як не стати жертвою; як не спровокувати конфлікт, який навряд чи вирішиться на вашу користь; що можна і треба вимагати від працівника внутрішніх органів;
- Тренінг “Енергоефективність в побуті”, організатор Фонд імені Гайнріха Бьолля. Мета - допомогти зрозуміти, як працює українська енергетична система, надати варіанти, як зекономити кошти раціональним використанням енергії в побуті.
Також проходять дискусії: "Свобода слова vs пропаганда" (організатори Українська Гельсінська спілка з прав людини та український журналістський рух “Стоп цензурі!”), "Правозахисна журналістика: Sex, Drugs, Human Rights" (організатори Центр Інформації про Права Людини), “Про право володіння зброєю” (організатор Українська Гельсінська спілка з прав людини).
Відбувається презентація всеукраїнської кампанії «Дискримінація обмежує. Протидій!» (учасники навчаться розрізняти дискримінацію і дізнаються, що робити, коли люди стали жертвою цього ганебного явища).
Організатори вірять, що чесне документальне кіно здатне захистити від зброї пропаганди. Про ці речі – пропаганду і силу мистецтва йде мова на фестивалі 2015 року.
Фонд, як регіональний партнер, матиме ексклюзивне право показу документального кіно з програми фестивалю, надане безпосередньо від режисерів фільмів.